Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu WWW. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i masz ochotę wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Następnie dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.