Tkaniny dzieciece sklep


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten elaborat ma wykazać, iż każdy biznes odpowiednio przemyślany jest w stanie przynieść zysk jego inwestorom. Po pierwsze trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny asortyment. W omawianym przez nas przypadku są to jpk Radom. Tak, więc odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Wiele ludzi zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie jpk Radom. Na początku winniśmy określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach właściciel może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w wyszukiwarce internetowej. Specjalnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Powinno się wybrać frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla jpk Radom koszt miesięczny to rząd od 120 do 200 zł. Tego rodzaju fraz powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć pozostałe nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich także marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na hasło: nie będzie z dnia na dzień. A, więc w pierwszej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne serwisy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wykupionych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości