Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu WWW. Chcę żeby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez menadżerów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Odpowiednie pomysły i ich realizacja, przygotowanie właściwego budżetu, właściwe wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://straz-wschowa.pl/2022/08/24/sala-szkoleniowa-wynajem-krakow-na-co-zwrocic-uwage-oraz-jakie-sa-skladki-za-tego-rodzaju-forme/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie posiadasz pomysłu na interes w Internecie i masz ochotę wykonać duplikat istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze powinieneś zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Następnie dopytaj się o możliwości i koszty jego promocji w Internecie. posiadają te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość