Tkaniny dzieciece sklep


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten elaborat ma wykazać, iż każdy biznes odpowiednio przemyślany jest w stanie przynieść zysk jego inwestorom. Po pierwsze trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny asortyment. W omawianym przez nas przypadku są to jpk Radom. Tak, więc odradzam opieranie biznesu jedynie o handel w Internecie. Wiele ludzi zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie jpk Radom. Na początku winniśmy określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych 2 latach właściciel może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w wyszukiwarce internetowej. Specjalnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Powinno się wybrać frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla https://ventus.radom.pl/knx-bms koszt miesięczny to rząd od 120 do 200 zł. Tego rodzaju fraz powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć pozostałe nakłady finansowe związane z reklamą. Należą do nich także marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na hasło: nie będzie z dnia na dzień. A, więc w pierwszej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne serwisy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wykupionych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości